Wyposażenie dodatkowe i gadżety w naszych honkerach.

AKTUALIZACJA: 15.10.2020r.

Oto część wyposażenia oraz gadżetów zamontowanych w naszych honkerach:


1. Zasłony przedziału pasażerskiego – przydatne w wielu sytuacjach


2. System dodatkowego akumulatora

W skład założonego zestawu wchodzi dodatkowy akumulator żelowy, separator akumulatorów marki T-Max oraz dodatkowa skrzynka bezpieczników/przekaźników do podłączania urządzeń korzystających z drugiej baterii.


3. Wyciągarka – przydatna w każdym samochodzie terenowym. Chyba wszystkie nasze honkery są wyposażone w wyciągarki. 

wyciągarka Ramsey REP 8000

 

4. Wyposażenie biwakowe – przydatne podczas dłuższych wyjazdów. 


5. Podgrzewane fotele – przy okazji wizyty u tapicera w przednich fotelach zamontowano maty grzejne. Dzięki tej funkcji bardzo poprawia się komfort podróżowania zimą.


6. Ogrzewanie postojowe – mokre. 

We wszystkich wojskowych honkerach 2000 obowiązkowym wyposażeniem jest ogrzewanie mokre typu Webasto Thermo Top C (we wcześniejszych modelach występował model T). W naszych autach również wykorzystujemy takie piece, które są nieocenione szczególnie zimą – wstępnie ogrzewają silnik do ok 60 stopni, co ułatwia jego uruchomienie oraz dogrzewają go w trakcie pracy, pomagając utrzymać optymalną temperaturę. Poza klasycznym sterowaniem z kabiny, montujemy m.in. również sterowniki GSM , dzięki którym możliwe jest zdalne uruchomienie.


7. Ogrzewanie postojowe – suche.

W naszych honkerach montujemy najbardziej popularne na rynku ogrzewania Webasto AirTop 2000ST lub Eberspacher Airtronic D2.


8. Siekiera – jeden z elementów wyposażenia wyprawowo-biwakowego. Zamocowana przy użyciu zaczepów Quick Fist.

siekiera


9. Krata za fotelami kierowcy i pasażera – spełnia nie tylko funkcję ochronną (zabezpiecza osoby z przodu w przypadku kolizji itp.) ale też jest nośnikiem dodatkowego wyposażenia. Idealnie pasują na nią wszelkie ładownice w systemie molle. Nasze kraty to przerobione oryginalne kraty stosowane w 2 osobowych honkerach (są wzmocnione i mają wycięty środek, umożliwiają więc przejście z pierwszej klasy do drugiej).

krata


10. Szperacz dachowy Hella Marine – oryginalnie montowany na wersjach patrolowych oraz na skorpionach.


11. Lampy robocze (karetkowe) – lampy umożliwiające oświetlenie terenu dookoła honkera. Na bokach stosujemy lampy karetkowe, ponieważ są one montowane powierzchniowo i nie odstają jak klasyczne lampy robocze natomiast z tyłu stosujemy lampę roboczą wpuszczoną w skrzynię będącą podstawę anteny.


12. Uchwyty do montażu płacht biwakowych/siatek maskujących/namiotu


13. Klakson pneumatyczny – oryginalny klakson honkera znany też m.in. z malucha nie pasuje do tak dużego auta… Dlatego montujemy klaksony pneumatyczne, którymi nie wstyd zatrąbić z honkera 😉

IMG_9999


14. Kamera tylna – bardzo przydatna podczas cofania, pozwala uniknąć najechania na niskie przeszkody, które normalnie nie byłyby widoczne. Kamera zamontowana jest w sposób dyskretny pod skrzynką będącą podstawą anteny.


15. Dodatkowe oświetlenie wnętrza – oryginalne oświetlenie kabiny oraz przedziału pasażerskiego zostawia wiele do życzenia. Ponadto włącza się jedynie manualnie, po przełączeniu przycisku na każdej lampce. W ramach modyfikacji przerabiamy oświetlenie na takie wykonane w technologii LED oraz dodajemy dodatkowe lampy w przedziale pasażerskim. Dodatkowo w drzwiach montowane są krańcówki zapalające oświetlenie po otwarciu drzwi oraz jeden przycisk na desce zapalający wszystkie lampy (oczywiście jest też możliwość dezaktywacji wszystkich lamp, tak by nie zapalały się same w przypadku otwierania drzwi).

Oświetlenie wnętrza w technologii LED.
Oświetlenie wnętrza w technologii LED.

16. Kamery pomocniczne (boki, przód, tył) – na aucie zamontowano kamery z każdej strony auta, które pomagają podczas manewrowania oraz rejestrują to co dzieje się wokół auta.


17. Mechaniczne sterowanie blokadą tylnego mostu – Mając już dość awaryjnego, elektrycznego siłownika blokady mostu rozglądaliśmy się za jakimś innym, skuteczniejszym rozwiązaniem. W trakcie zwiedzania fabryki honkerów w 2016r. mieliśmy okazję podpatrzeć zastosowane w „nigeryjskich” honkerach mechaniczne siłowniki. Kilka lat później udało nam się skopiować to rozwiązanie…


18. Namiot z wozu dowodzenia – Oryginalny namiot będący wyposażeniem niektórych wersji wozów dowodzenia na bazie honkera.


19. Antena wojskowa – Na dorobionym, specjalnym wsporniku zamontowana została współczesna, NATOwska antena wojskowa. Na tą chwilę pełni ona funkcję wyłącznie wizualną choć są plany jej wykorzystania… Możliwy jest montaż krótkiego promiennika oraz długiego, dwuczęściowego. Na wsporniku możliwy jest montaż anten różnych typów i producentów np harris, plessey avionics&comunications, hy-gain electronics division, lerc itp. Dodatkowo we wsporniku anteny zamocowana jest tylna lampa robocza oraz kamera wsteczna,

CDN!

brak komentarzy on Wyposażenie dodatkowe i gadżety w naszych honkerach.