Przednie lampy Full LED w Honkerze 2000

Mało kto wie, że już od 2013 roku fabryka instalowała w niektórych honkerach (głównie pokazowych) reflektory przednie w technologii LED. Były to lampy marki Truck-Lite model TL/27290.

Kilka przykładów fabrycznych honkerów z tymi lampami poniżej:

MSPO 2013r.
MSPO 2013 – na tych targach po raz pierwszy zobaczyłem te lampy zamontowane w honkerach. Zrobiły na mnie bardzo dobre wrażenie.
MSPO 2015r.

Lampy posiadają homologację dla każdego rodzaju światła (postojowe, mijania, drogowe) oraz są konstrukcyjnie przystosowane do ruchu prawostronnego. Z uwagi na moc światła, która nie przekracza określonego w przepisach progu nie wymagają instalacji systemu czyszczenia i samopoziomowania – podobnie jest dziś w większości nowych pojazdów wyposażonych fabrycznie w oświetlenie LEDowe.

Widoczne homologacje

Lampy fabrycznie zamontowane były w sposób raczej garażowy i ciężko było go nazwać profesjonalnym. Nie była nawet możliwa regulacja wysokości świecenia…

Fabryczny montaż nie dość, że nieestetyczny, mocno skorodowany po kilku latach to w dodatku nie umożliwiał regulacji wysokości strumienia światła
Fabryczny sposób montażu lampy – reflektory były trwale osadzone w zmodyfikowanym „okularze” osłaniającym lampę.

Podczas montażu lamp nie zdecydowałem się na wykorzystanie fabrycznych montaży i postanowiłem nieco je poprawić tak by montaż wyglądał bardziej profesjonalnie i przede wszystkim umożliwiał swobodną regulację wysokości świecenia lamy, również z wykorzystaniem fabrycznych silniczków korektora wysokości, sterowanych pokrętłem z kabiny.

W tym celu został zaprojektowany, a następnie wydrukowany na drukarce 3D specjalny pierścień adaptacyjny, który w połączeniu z innymi elementami dostępnymi na rynku umożliwił montaż lamp LED w dotychczasowym, fabrycznym mocowaniu.

Po przygotowaniu nowych montażów lamp LED pozostało przykręcić je do auta…

Lampy LED zamocowane w fabrycznych stelażach – na zdjęciu jeszcze przed zamontowaniem silniczków korektora wysokości świateł…

Porównanie lamp standardowych i lamp ledowych:

Obie lampy zamocowane:

brak komentarzy on Przednie lampy Full LED w Honkerze 2000