Honker – Koncepty Piotra Koczana

Poniżej przedstawiamy koncepty Honkera wykonane przez Pana Piotra Koczana.

Piotr Koczan – strona autora konceptów

A oto jak mógłby wyglądać honker w XXI wieku:

Kilka słów komentarza od autora:

Na Honkera złapałem bakcyla całkiem niedawno. Tak się składa, że mój Szwagier posiada karetkę i tak się zaczęło myślenie i kombinowanie.
Doceniam odnawianie pojazdów i przywracanie im świetności. Jednak jestem także fanem „restomodów”. Stąd pomysły na różne wersje, które stworzyłem. Widuje się dużo przerobionych Defenderów itd. Chciałem zobaczyć co można zrobić bazując na naszej rodzimej terenówce. Tak o to powstało kilka Wirtualnych Tuningów Honkera
🙂

Pomarańczowy Flatbed powstał na bazie karetki, Niebieski Wide Body na standardowej wersji osobowej. Czarny pięciodrzwiowy jest wizją tego jakby wyglądał, gdyby zdecydowano się zaprojektować go w innej formie.
Mocarz… stworzony pod wpływem impulsu 🙂
No i na koniec jest Humker – jako fan Humvee chciałem zobaczyć jakby to było gdyby Honker był podobny do pojazdu amerykańskiego. Oparłem go na ramie karetki. Zachowałem sporą cześć przodu, cześć maski, nawet udało się przemycić schowki boczne. Ważne było by nie modyfikować ramy (po za ewentualnym skróceniem tyłu za kołami). Oczywiście jak w przypadku Humvee kluczem jest tutaj modularność nadwozia. Ta wersja jest w ciągłej fazie rozwojowej więc trochę się zmieniła od czasu publikacji w internecie.

W teorii każda z tych koncepcji nadaje się do zbudowania. Wiadomo, sporo trzeba fabrykować, jednak felgi (nie dotyczy Humkera), opony, oświetlenie, klamki czy lusterka (akurat z Defendera, aczkolwiek znaleźć je można także w starszych wersjach Renault Trafic) są ogólnie dostępne w sprzedaży w naszym kraju.

Zapewne zauważyliście brak koncepcji wnętrza… mam ich kilka ale nie miałem czasu jeszcze żadnej zobrazować.

Tak więc z niecierpliwością czekamy na kolejne prace Pana Piotra i zapraszamy do odwiedzenia jego strony www.piotrkoczan.com 🙂

brak komentarzy on Honker – Koncepty Piotra Koczana